Váš vyhledávač letenek

Rezervujte si levné letenky, které jiné stránky prostě nenajdou.

Vyhledejte hotely ve městě, kam se chystáte jet
Vyhledejte hotely ve městě, kam se chystáte jet, rezervujte si pobyt podle svých představ. Nabízíme širokou škálu hotelů od luxusních až po skromnější ubytování.
Určete datum a počet osob pro výběr vhodného hotelu

Vyberte si datum a počet osob, abyste našli vhodné ubytování pro váš pobyt. Nabízíme širokou škálu hotelů pro každou příležitost a počet osob.

Vybereme vám tu nejlepší cenu z široké nabídky rezervačních portálů

Vybereme vám tu nejlepší cenu z široké nabídky rezervačních portálů. Ušetříte čas i peníze tím, že s námi vyhledáte ubytování.

Neprodáváme lety. Pomůžeme vám najít nejlepší nabídky. Zdarma.

Bookovat.cz je největší vyhledávač letenek v Česku. Porovnáme všechny nabídky letů, které odpovídají vašemu požadavku, a přesměrujeme vás na stránky leteckých společností a cestovních kanceláří a provedeme rezervaci.

Ceny letů, které vidíte na Bookovat.cz, jsou konečné: žádné skryté náklady a zaškrtávací políčka.

Oblíbené destinace

Nízký cestovní kalendář

Nejlepší ceny letenek na rok dopředu

Letenky

Levné letenky  je možné vyhledávat dvěma způsoby. Prvním způsobem je procházení cílových destinací požadované letenky. Naše databáze obsahuje seznam veškerých dostupných letišť setříděných podle měst, oblastí, států a kontinentů. Začít můžete podle kontinentu v levém menu. Ve spolupráci s naším partnerem Pelikan.cz tak můžete nalézt nejlevnější nabízené letenky i do exotických míst a na menší letiště, kam by Vás ani ve snu nenapadlo, že si můžete pořídit pohodlně letenku z Prahy. 

Zjistíte, že letět na konkrétní místo je často levnější než pořídit letenku do velkého města a přesunovat se stovky kilometrů půjčeným autem nebo autobusem.

Druhým způsobem vyhledávání je použití letenkového formuláře. Zde již musíte přesně vědět, na které místo chcete letenku koupit a zadat konkrétní datum. I v tomto případě spolupracujeme s Pelikánem, který dokáže vyhledat levné letenky z Prahy od většiny světových leteckých dopravců.

Z PRAHY I Z VÍDNĚ

Mnoho akčních letenek evropských leteckých společností bývá s odletem z těch největších letišť. Pro běžného obyvatele České Republiky to znamená ujet i několik stovek kilometrů a ztratit mnoho hodin života přepravou, aby ušetřil několik stokorun na letence.  Proto jsme se rozhodli vybírat jen akční letenky z Prahy. Levné letenky pak můžete nalézt i z nejbližších obrovských letišť, jako je Vídeň.

CO JE DŮLEŽITÉ PŘI HLEDÁNÍ

Pokud je pro Vás termín alespoň obecně důležitý, musíte čekat, dokud se vhodná akční letenka u nás neobjeví. Seznam měníme každý den, a pokud o to budete stát, můžeme Vám ho posílat i pravidelně emailem. Stačí si zvolit, jak často chcete seznam akčních letenek posílat. Odebírání našeho seznamu si můžete sami kdykoliv odhlásit.

Najděte s Bookovat.cz tu správnou cenu právě pro vás z více než 400 rezervačních stránek!

LETENKY NA KONKRÉTNÍ TERMÍN

V případě, že potřebujete zakoupit levnou letenku z Prahy na konkrétní termín a na zvolené místo, můžete využít alespoň srovnání cen různých leteckých dopravců a vybrat si tu nejlevnější.

ubytování a další služby

Kromě letenky vám ve spolupráci s HotelsCombined dokážeme zabezpečit i levné ubytování téměř po celém světě. Ubytování můžete třídit podle ceny i podle hodnocení a zkušeností jiných uživatelů. Kvalitní recenze a zkušenosti návštěvníků pomáhají vyhnout se špatným ubytováním a nekazit si dovolenou.

LEVNÉ LETENKY VS. AKČNÍ – ROZDÍL

Mnoha lidem není zřejmé, co jsou akční letenky a v čem se liší od levných letenek. Vězte, že akční letenka je dočasně výrazně zlevněná jízdenka. Bývá omezené množství termínů k rezervaci a samotný počet letenek se brzy vyprodá díky malému počtu. Levné letenky jsou v podstatě nejlevnější dosažitelné letenky na daný termín do dané destinace napříč leteckými společnostmi. Může se tak stát i to, že levné letenky budou zároveň akční.

Levné letenky z Prahy – Kdy rezervovat?

S tím, jak je cena letenek v čase proměnlivá, musíte chápat tvorbu jejich ceny. Dlouhé měsíce dopředu mají letenky nasazenou cenu. Letadlo se musí obsadit a nedočkavci mají rádi vše vyřešené. Nejlepší doba k rezervaci levné letenky z Prahy je přibližně dva až tři měsíce před odletem. Je to dostatečně brzo na to, aby byl v letadle stále dostatek volných míst a dostatečně pozdě na to, aby letecké společnosti  začaly vyvíjet větší tlak na obsazení letadla. Přibližně v tuto dobu aerolinky zlevňují, aby doplnily kapacitu letadla. Už mají nějaká sedadla zaplacena za dobré ceny, tak si mohou dovolit prodávat levné letenky. Jakmile naberou dostatečný počet pasažérů k vyrovnání nákladů nebo začne zbývat omezený počet míst, ceny letenek opět rostou. Poslední místa v letadle a last minute letenky již nejsou v kurzu jako dříve. 

Jestliže se chystáte na cesty, vyzkoušejte si letenky najít už nyní, třeba jen tak, i když nevíte zatím pevný termín odletu. Uvidíte, jak zajímavé ceny se vám zobrazí a že se budete na cestu o to více těšit.

LAST MINUTE LETENKY

 Levné letenky na poslední chvíli koupené jsou dnes spíš jen mýtus. Aerolinky naopak na poslední chvíli zdražují. Pokud mají již let zaplacený a v letadle zbývá malé množství míst, nechávají jim vysokou cenu. Vždy se totiž najde někdo, kdo urychleně spěchá a rád zaplatí velké peníze, aby mohl dané letadlo využít. V dnešní době, kdy jsou letenky finančně dostupné, se jen málo stává, aby letadlo nebylo dostatečně naplněné. V těchto případech využívají aerolinky svých aliancí a pasažéry z různých linek sloučí do jedné nebo flexibilně využijí jiné vhodnější letadlo. Nespoléhejte tedy na to, že na poslední chvíli seženete letenky levněji. Bude to pravděpodobně spíš právě naopak.

Ani last-minute letenky přímo na letišti jen pár minut před odletem není už tak snadné sehnat jako dříve. Raději na to tedy nespoléhejte. Přednost mají pasažéři, kteří mají platnou letenku a potřebují změnit let, případně nestihli let minulý.

K last-minute letenkám neodmyslitelně patří i kurýrování zásilek. To už je bohužel ale také spíš historie. Dnes mají totiž dopravní společnosti smlouvy s leteckými a nepotřebují pro odbavení kurýry. Využijte tedy raději akčních nebo levných letenek na našem webu a sledujte ceny přibližně v období dva až tři měsíce před odletem.